Connect with us

تناسب اندام

چگونه چربی های اضافی را بسوزانیم؟

Published

on

مصرف غلات کامل مثل برنج قهوه‌ای، جوانه گندم، نان‌های سبوس‌دار، غلات کامل و جو دوسر باعث می‌شود تا برای مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید، زیرا آن‌ها نسبت به دیگر کربوهیدرات‌های ساده دیر‌تر هضم می‌شوند.

 روش هایی برای سوزاندن چربی های اضافی:

مصرف فراوان غلات کامل:

مصرف غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای، جوانه گندم، نان‌های سبوس‌دار، غلات کامل و جو دوسر سبب می‌شود تا برای مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید، زیرا آن‌ها نسبت به دیگر کربوهیدرات‌های ساده دیر‌تر هضم می‌شوند. در مطالعه‌ای در آمریکا، محققان رژیم غذایی بیش از ۷۴هزار زن را به مدت ۱۲سال مورد بررسی قرار دادند. نتایج نشان داد زنانی‌که به صورت منظم غذاهای حاوی غلات سبوس‌دار مصرف کرده بودند، نسبت به سایر زنان که از حداقل میزان غلات سبوس‌دار استفاده می‌کردند، افزایش وزن کمتری داشتند.

پرورش اندام:

عضلات کالری بیشتری نسبت به سلول‌های چربی می‌سوزانند و کاهش توده عضلانی یکی از دلایل اصلی افت متابولیسم بدن می باشد. بی‌تحرکی سبب می‌شود زنان تا ۵ کیلوگرم عضله در بین سنین ۳۰تا۵۰ سالگی از دست بدهند. از دست دادن این میزان عضله بدین معنی می باشد که روزانه ۳۵۰تا۵۰۰ کیلوکالری کمتر می‌سوزانید. اخیرا تحقیقات نشان داده‌اند زنانی که روزانه ۳ وعده ماست کم چرب استفاده می‌کنند تا ۶۰درصد بیشتر از سایرین سوخت‌وساز بدنشان افزایش پیدا می کند.

۵ دقیقه ورزش:

هر روز صبح ۵ دقیقه ورزش کنید. بدن همه ما ترموستات سوخت و سازی دارد که بهترین زمان برای فعال کردنش صبح می‌باشد. هرچه سیگنال‌های بیشتری دریافت کند بهتر می باشد. بهترین روش، ورزش‌های سبک است که تمام بدن را درگیر کند.

افکار:

با بالا رفتن سن، سوخت‌وساز بدن بطور طبیعی افت می‌کند اما محققان بر این باورند که در سن ۴۰ سالگی بدن شما ۱۰۰تا۳۰۰ کیلوکالری کمتر از زمانی که ۳۰ سال سن داشتید می‌سوزاند، اما شما می‌توانید با رعایت برخی نکات در زندگی روزمره این چربی‌ها را سریع‌تر سوزانده و وزن ایده‌آلی داشته باشید.

تأمین سوخت بدن در صبح:

تحقیقات متعددی نشان داده‌اند افرادی که به صورت منظم هر روز صبحانه می‌خورند به نسبت کسانی‌که صبحانه نمی‌خورند لاغر‌تر می باشند. سوخت و ساز بدن بطور طبیعی در شب کاهش می‌یابد، اما شما می‌توانید با خوردن صبحانه دوباره آن را فعال نمایید.

پروتئین‌های مفید:

افزودن میزان کمی پروتئین با کیفیت بالا و چربی کم (مانند مرغ، ماهی و سفیده تخم مرغ) در برنامه غذایی، سبب سریع‌تر سوزاندن چربی‌ها می‌شود، زیرا پروتئیناحتیاج به انرژی بیشتری برای هضم شدن دارد و در نتیجه سوخت و ساز بدن سرعت می‌گیرد و البته پروتئین برای از دست ندادن بافت عضلانی ضروری است.

نوشیدن چای سبز:

با نوشیدن چای سبز نه تنها با برخی بیماری‌ها مبارزه می‌کنید، بلکه چربی‌های بدنتان را سریع‌تر می‌سوزانید. تحقیقی در آمریکا نشان داد افرادی که به مدت سه ماه روزانه چای سبز نوشیدند، نسبت به کسانی که چای سیاه مصرف می‌کردند، چربی بیشتری می‌سوزاندند. محققان ژاپنی اعتقاد دارند که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سبز به کاهش چربی‌های بدن کمک می‌کنند.

تحرک بعد از غذا:

سرعت سوخت‌وساز بدن تا ۱۰درصد بعد از صرف غذا افزایش پیدا می کند و فقط چند دقیقه فعالیت می‌تواند سوخت‌وساز را تا ۲ برابر و به مدت ۳ ساعت افزایش دهد. سوخت و ساز بدن به صورت طبیعی در شب کاهش می‌یابد، اما شما می‌توانید با خوردن صبحانه دوباره آن را فعال کنید. در عرض ۱۵تا۳۰ دقیقه بعد از خوردن میان وعده یا وعده اصلی، ۵تا۱۰ دقیقه فعالیت سبک داشته باشید، برای مثال می‌توانید قدم بزنید و یا برای رفتن به طبقات دیگر از پله‌ها استفاده نمایید و یا تمرینات قدرتی ساده انجام دهید.

مصرف روزانه ماست:

اخیرا تحقیقات نشان داده‌اند زنانی که روزانه سه وعده ماست کم چرب استفاده می‌کنند تا ۶۰درصد بیشتر از سایرین سوخت و ساز بدنشان افزایش پیدا می کند. رژیم غذایی غنی از کلسیم، آنزیم‌های چربی‌ساز را کاهش و آنزیم‌های چربی سوز را افزایش می‌دهد، بنابراین خوردن روزانه سه وعده لبنیات کم چرب مانند شیر، ماست و پنیرهای سختی مانند گودا و چدار توصیه می‌شود.

سرعت در فعالیت‌ها:

شاید شما عاشق راه رفتن باشید، ولی قدم زدن با سرعت حلزون کمکی به سوزاندن چربی‌هایتان نمی‌کند. در عوض گام‌های بلند برداشتن، یا پیاده‌روی با سرعت بین راه رفتن و آهسته دویدن می‌تواند تناسب اندام شما را حفظ و قلبتان را سالم نگه دارد، لذا کلید اساسی، در انجام تمریناتی می باشد که سرعت ضربان قلب را افزایش دهند.

اهمیت نحوه غذا خوردن:

یکی از مسائلی که همواره در علم تغذیه مورد توجه قرار می‌گیرد، آرامش زمان غذا خوردن است. این موضوع همراه آرامش محیطی در هنگام تناول غذا، نداشتن استرس و عدم فعالیت به ویژه در کودکان و توجه کامل به غذا، به عملکرد هر چه بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند. بطور کلی، آرام غذا خوردن سبب می‌شود هضم غذا از دهان بهتر آغاز شود.
از آنجایی‌که یک بخش هضم، بخش مکانیکی می باشد بنابراین بهتر جویدن غذا موجب می‌شود که به قطعات کوچک‌تری خرد شده و هر چه غذا خرد‌تر شود هضم آن در معده و روده بهتر به انجام برسد. در صورتی‌که با عجله خوردن غذا باعث خواهد شد تا غذا با قطعات درشت‌تری بلعیده شود و فشار بیشتری هنگام هضم به معده و روده وارد شود. مدت زمان جویدن غذا با فاز مغزی ارتباط مستقیمی دارد و جویدن بیشتر سبب می‌شود طعم و بوی غذا بهتر احساس شود و این طعم و بو به دنبال جویدن سبب فعال‌تر شدن گیرنده‌های انتقال‌دهنده پیام شود. مرحله دوم هضم، بخش شیمیایی است به این ترتیب که آنزیم‌های بزاق می‌توانند در این امر تأثیرگذار باشند و بخشی از هضم را در دهان انجام دهند تا مراحل بعدی راحت‌تر صورتگیرد.
نکته دیگری که در این میان مهم می باشد، فاز مغزی غذا است. لذت بردن از غذا در محیطی که آرام است و فرد در کمال آرامش غذا می‌خورد، بهتر صورت می‌پذیرد و پیام‌هایی از سوی مغز برای ترشح آنزیم‌های هضم‌کننده در سایر اندام‌های دستگاه گوارش ارسال می‌شود. البته غیر از آرام غذا خوردن و بودن در محیط آرام، با هم غذا خوردن به خصوص در کودکان به هضم و جذب بهتر غذایشان کمک می‌کند و از جمله عوامل لذت بردن از غذا به حساب می‌آید.
تحقیقات صورت‌ گرفته در رابطه با تند یا کند خوردن غذا نشان داده است، مدت زمان جویدن غذا با فاز مغزی ارتباط مستقیمی دارد و جویدن بیشتر موجب می‌شود طعم و بوی غذا بهتر احساس شود و این طعم و بو به دنبال جویدن سبب فعال‌تر شدن گیرنده‌های انتقال‌دهنده پیام شود. در ضمن، مطالعات نشان داده‌اند‌‌ رها شدن و افزایش فعالیت مولکول‌های انتقال‌دهنده پیام برای هضم تا ۵۰درصد با فاز مغزی غذا مرتبط است. لازم به یادآوری می باشد؛ غیر از آرام غذا خوردن و بودن در محیط آرام، با هم غذا خوردن به ویژه در کودکان به هضم و جذب بهتر غذایشان کمک می‌کند و از جمله عوامل لذت بردن از غذا به حساب می‌آید.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Business

چجوری میتونم مدل بشم ؟

Published

on

 چجوری میتونم مدل بشم ؟

[tps_header]

چجوری میتونم مدل بشم ؟ شاید با ترویج فضاهای مجازی در سالهای اخیر افراد زیادی از سنین کودکی تا میانسالی علاقه مند به مد ، فشن و مدلینگ یا همان مدل شدن شده اند . امروزه در ایران بحث مدلینگ یا مدل شدن به دغدغه ای مهم تبدیل شده و تقریبا سوال خیلی از افراد از من اینه که میتونه مدل باشه؟ یا چه کارایی باید انجام بدیم تا به یک مدل تبدیل شیم؟ دوره آموزش مدل شدن وجود داره؟ چجوری میتونم مدل بشم ؟ و مسايلی ازین دست.

برای علاقه مندان به حوزه مدلینگ و فشن میخواهم در این مطلب مواردی رو بیان کنم تا شاید با روشن شدن برخی از مفاهیم و معنای واقعی مدل، کمکی کرده باشم. 

[/tps_header]

 

چجوری میتونم مدل بشم ؟

 

 

 

مجبورم به دلیل استفاده های ابزاری برخی از افراد به بهانه فعالیت در حوزه مدلینگ، مطالبی را خیلی شفاف و بی پرده بیان کنم. و پیشاپیش این رو هم بگم که اصلا قصد اهانت به افرادی که دلسوزانه برای این فرهنگ تلاش میکنند رو ندارم.

[tps_title]

   • در ابتدا باید مسأله رو بگم (که داخل خیلی از سمینارها و دوره های آموزشی هم بیان کردم) مدلینگ به معنای مدلی کردن می باشد و رسمأ مبحثی در عکاسی با نام مدلینگ و یا مدلینگ فتوگرافی معنا نداره و عکاسی مدلینگ از پایه من درآوردیه!!!

[/tps_title]

  • سوء تفاهم بسیار بزرگ اینه که فرضأ در جمع دوستان یا آشنایان و مخصوصأ در فصاهای مجازی مثل اینستاگرام بهم گفته شد “واوو عشقم تو چقدر خوشگلی” لزومأ به این معنا نیست که میتونم مدل بشم ! فقط زیبایی دلیل بر این نمیشه که من توانایی یا قابلیت های مدلینگ رو داشته باشم. چجوری میتونم مدل بشم ؟

  • مدلینگ یک شغل بسیار بسیار جدی و یک کار مثل تراشکاری و یا جوشکاری و یا هر کاردیگه ایست. منظورم اینه که باید براش تلاش کرد و خیلی چیزارو تجربه کرد و این شدنی نیست که یک شبه مدل بشیم. همین دیدگاه یه شبه ره صد ساله رفتن متاسفانه شرایط رو برای سوءاستفاده برخی ها از جوانان مخصوصا دختران جوان و بسیاری از روابط نامشروع و کثیف شده که نگاه جامعه به این صنعت جهانی را منفی کرده است این در شرایطیه که قطعأ استانداردهای سفت و سختی برای مدلینگ موجوده.

[tps_footer]

   • اکیدأ عرض میکنم که با تحقیق و جستجوی فراوان در دوره های مد و فشن شرکت کنید . چون در کشور ایران که زیرساخت برای مدلینگ حرفه ای موجود نیست باید حواستان باشد تا چه کسی میخواهد چه چیزی را بیاموزد؟!! بسیاری ازین کلاس ها بجز هدر دادن پول و وقتتون و سوءاستفاده از شما به بهانه آینده ای درخشان و خراب کردن ذهنیت شما درباره مد و فشن نتیجه ای براتون نخواهد داشت. پس چجوری میتونم مدل بشم ؟

[/tps_footer]

 • اگر پیشنهاد کاری به شما داده شد و وعده داد که میتونید تبدیل به یک سوپرمدل شوید و تنها چیزی که کم دارید شهرته و برای رسیدن به اون شهرت فقط کافیه 4-5 میلیون خرج کنید تا در داخل فلان مجله دیده شوید، تنها توصیه دوستانه من به شما اینه که تا به امروز هیچ کسی با پول بیشتر ازین مبالع و یا چاپ عکسی در یکی دو مجله ، مدل هم نشده چه برسه به سوپر مدل !!!!!!
 • مطمین باشید برای استارت و ورود به دنیای مد و فشن و مثلا آغار کار با یک برند پوشاک بانوان نیازمند یک بوک حرفه ای هستید و این شاید فقط برای این موضوع و در صورت تمایل داشتن برای تهیه یک بوک حرفه ای باید پول بدید و کارهایی که رایگان با آتلیه ها به عنوان مدل انجام دادید اصولا مناسب بوک نیستند.

در پایان تکرار میکنم مدلینگ یک صنعت و حرفه است و اگر میخوای جواب چجوری میتونم مدل بشم ؟ رو پیدا کنی باید بها و سختی های فراوانی رو البته در کنار یک راهنمای حرفه ای بپردازی.

چجوری میتونم مدل بشم ؟ شاید با ترویج فضاهای مجازی در سالهای اخیر افراد زیادی از سنین کودکی تا میانسالی علاقه مند به مد ، فشن و مدلینگ یا همان مدل شدن شده اند . امروزه در ایران بحث مدلینگ یا مدل شدن به دغدغه ای مهم تبدیل شده و تقریبا سوال خیلی از افراد از من اینه که میتونه مدل باشه؟ یا چه کارایی باید انجام بدیم تا به یک مدل تبدیل شیم؟ دوره آموزش مدل شدن وجود داره؟ چجوری میتونم مدل بشم ؟ و مسايلی ازین دست

ولی اگر می خواهید برای سرگرمی و بیشتر دیده شدن وارد مدلینگ شوید مطمئن باشید با مراجعه به اولین آتلیه یا سالن زیبایی استارت کار خود را می زنید البته اوایلش به شکل رایگان

Continue Reading

Business

شرایط مدل شدن در ایران

Published

on

یونیک بودن و جذابیت چهره از لحاظ ظاهری، بسیار مهمتر از زیبایی صرف در مدلینگ است .

[tps_title]مسلما شرایط مدل شدن در ایران و جهان وجود دارد که در زیر باهم مرور میکنیم :[/tps_title]

17-18 سالگی تا 30 سالگی بهترین دوران یک مدل است، البته در ایران مواردی داریم که در سن 40 سالگی هم مشغول به مدلینگ هستند اونم با اعتماد به نفس بسیار !!!

از نظر فیزیکی و ظاهری برای خانمها مهمترین نکته خود طبیعیه شماست. بدون جراحی های زیبایی و ازون بدتر تزریق های ژل در قسمت های مختلف بدن . اینکارا نه تنها باعث میشن جذابیت طبیعیتون رو  از بین بروند بلکه قطعا دیگر فرصت مدل شدن حرفه ای رو ازخودتون سلب می کنید.

درباره آقایان کوردی که در ایران متاسفانه زیاد به چشم میخورد زیاده روی در رشته بدنسازی و بیش از اندازه بزرگ کردن اعصای بدنشان هست. اینکار فقط منجر به خراب کردن فرم بدنشون میشه . این رو قطعأ بدونید که بهترین فرم بدن، فرم متعادله که در هیچ قسمتی از بدن زیاده روی نشده باشه.

برای استفاده از مدل ها در  “کَت واک” ها نیاز به افراد بسیار لاغر داریم.کلأ از لحاظ فیزیکی موارد متنوعی وجود داره و خصوصیات جسمانی با توجه به نوع استفاده ای که از مدل قراره صورت بگیره متفاوته. و این یعنی یک مدل برای هر پروژه ای مناسب نیست.

[tps_footer]با توجه به شرایط مدل شدن در ایران قد برای خانم ها معمولا از 165 تا 180 و برای آقایون از 175 تا 185 هست.[/tps_footer]

 

شرایط مدل شدن در ایران

شرایطی که گفتیم وحی منزل نیست و حتی من فکر می کنم نوع شرایط زیستی و اجتماعی و ژنتیکی هر منطقه میتونه این استانداردهارو تغییر بده . به همین خاطر در ایران و با توجه به ژن ایرانی شرایط قد هم میتونه فرق کنه . نکته مهم اینه که قد بلند همیشه ملاکی برای بهتر بودن مدل نمیتواند باشد، بلکه مهم متناسب بودن اندازه های پایین تنه و بالا تنه فرد می باشد.

همیشه مطمین یاشید استثناء هایی هم برای موارد فوق هست، رده سنی که درباره اش گفتیم بهترین زمان برای مدلینگه ولی استثنا هم وجود داره که برخی از سوپرمدل های جهانی تا سنین بالاتر هم مدل بودن و موارد خاص بسیار دیگه با کمی جست و جو موارد زیادی رو پیدا خواهید کرد.

اگر شما هم برای شرایط مدل شدن در ایران اطلاعات بیشتری دارید یا در این زمینه سوالی دارید، در پایین این صفحه منتظرتون هستم

مدلینگ در ایران پتانسیل بسیاری دارد. مانند اجرای شوهای مد لایو در کشورهای اسلامی، در توسعه فرهنگ و هنر ایرانی-اسلامی می تواند موثر باشد چونکه طراحان مد و لباس در کشورهای همسایه و اسلامی با مسائل یکسان فرهنگی-مذهبی دست و پنجه نرم می کنند.

Continue Reading

پوشاک بانوان

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس

Published

on

مد و فشن

 

[tps_header]

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس

صنعت مد و فشن همیشه وابسته به مدل های جذاب با استایلی منحصر به فرد بوده.  یکی از موفق ترین افراد در این عرصه، که هم اکنون نیز با کمپانی های بزرگ و برندهای معروف همکاری می کند، کارمن دلورفیس می باشد. اگر شما هم دنبال کننده مطالب مد و فشن باشید حتما نام او را شنیده و یا فشن ویک های او را مشاهده کرده اید.

در این مقاله می خواهیم با این مدل معروف و فعال مد و فشن بیشتر آشنا شویم 

کارمن دلورفیس در یک خانواده چندملیتی به دنیا آمد. پدرش ایتالیایی و مادر او مجارستانی هستند. او در آمریکای شمالی ، یعنی مرکز دنیای فشن و مد متولد شد و همین باعث شد که از کودکی با این صنعت درگیر شود.

[/tps_header]

او در خانواده ای فقیر متولد شد و تغذیه نامناسب باعث شد که اندامش بسیار لاغر باشد، البته این ویژگی موجب شد که سریعتر و راحت تر پا به عرصه مدلینگ بگذارد اما بعضی اوقات هم لباس ها به آن شکلی که باید بر تن او نمی نشستند و تصویر برداران و عکاسان مجبور بودند که از پشت سنجاقی به لباس بزنند و یا برخی از قسمت های بدن مانند سینه و کمر را با دستمال یا پنبه پر تر کنند

پدرخوانده او در سال ۱۹۴۶ تلاش بسیاری کرد تا موفق شد او را با مجله ای معروف آشنا سازد، سرانجام او اولین قراردادش را در ۱۵سن سالگی با همان مجموعه به ازای ساعتی ۷ دلار، امضا کند. البته پیشرفت او به میزانی چشمگیر بود که چند سال بعد درآمدش چند برابر شد. قامت بلند کارمن و موهای نقره ای رنگش از موثرترین دلایل موفقیت او بود. مدلینگ برای عکاسان مشهور حوزه تبلیغات مانند ملوین سوکولسکی، عاملی بود که باعث معروفیت و شهرت زیاد او شد..

 

 

 

[tps_title]دوران طلایی مدلینگ برای کارمن در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی بود که وی برای برندهای معروف در حوزه استایل و مد مثل موسسه تبلیغات فورد فعالیت می کرد.[/tps_title]

 

 

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell'Orefice

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell’Orefice

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell'Orefice

[tps_footer]مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell’Orefice

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell'Orefice

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell’Orefice

کارمن در طول زندگیش سه مرتبه ازدواج کرد. او خودش را انسانی رمانتیک واحساساتی می داند است. نخستین ازدواجش در ۱۶ سالگی با شخصی به اسم بیل مایلز بود، که حاصلش یک فرزند دختر و سپس طلاق از وی بود. شوهر اولش از کارمن فقط سوء استفاده مالی زیادی می کرد اما در واقع عاشق زن دیگری بود. او ۲۶ سال از کارمن بزرگتر بود. ازدواج بعدش با ریچارد هیمن بود که در عرصه مدلینگ از عکاسان معروف بود. این بار هم زندگیه مشترک آنها زیاد طولانی نشد.

آن موقع کارمن قصد داشت که دور شود از صنعت مد و فشن ، برای همین همسر دومش او را ترک کرد. معماری جوان به اسم ریچارد کاپلان سومین ازدواج کارمن بود که ده سال در کنار همدیگر بودند. چهارمین بار او می خواست با دیوید ساسکایند ازدواج کند ولی پیش از فرا رسیدن مراسم ازدواجشان، دیوید فوت کرد.

خوشبختانه کارمن دیگر هوس ازدواج به سرش نزد !!!

دانشگاه هنر لندن سال ۲۰۱۱ به کارمن دکترای افتخاری برای ۵۰ سال حصور فعال در حوزه مد، تأثیرگذار بودن او در این حوزه و پرورش افرادی موفق برای مد و فشن، اهدا کرد. این دانشگاه بعداز آن نمایشگاهی از آرشیو طرح ها وعکس های او راه انداخت که بسیار از آن استقبال شد.

راه اندازی فروشگاه «پالاسیو دی هیررو پولانکو» از جدیدترین فعالیت های کارمن در سال ۲۰۱۵ در زمینه پوشاک بانوان است.

[/tps_footer]

 

برندهای لاکچری دنیای فشن و مد در این فروشگاه به فروش می رسد و برای برندهای لاکچری مثل لوییس ویتون یک نمایشگاه دائمی است.

 

 

کارمن که هم اکنون در ۸۵ سالگی به سر می برد در نیویورک به  پرورش افراد فعال و طراحی لباس در دنیای مد مشغول می باشد. کارمن دلورفیس هم اکنون به عنوان یک مدل در حوزه البسه و زیورآلات کهنسالان مشغول است.

 • در اکتبر سال ۲۰۱2، لیستی از پردرآمدترین مدل های جهان توسط مجله فربس تهیه شد که در آن کارمن دلورفیس سومین مدل پردرآمد در دنیا بود.
 • در سال ۲۰۱۴ هم کارمن دلورفیس مقام سوم را از بین ۱۰ مدل برتر که مجله ی وُگ گردآوری کرده بود، به دست آورد.

 

Continue Reading

مطالب داغ