Connect with us

پوشاک آقایان

لباس مناسب محیط کاری برای آقایان

Published

on

لباس اداری و لباس مناسب برای کار و حرفه عنصری کلیدی در موفقیت شغلی است. شما با درست لباس پوشیدن برای محیط کار نشان می‌دهید که در کار خود حرفه‌ای و جدی هستید لباس مناسب محیط کاری برای آقایان را در این مطلب بشناسید

سطح محیط کار خود را مشخص کنید

انتخاب لباس بر اساس شرایط محیط کاری: محیط‌های کاری مختلف شرایط متفاوتی دارند و در برخی ادارات لباس متحدالشکل رسمی تعریف شده است اما در برخی دیگر باید با توجه به سطح رسمی بودن اداره و شغل مورد نظر لباس خود را انتخاب کنید مثلا در وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی سطح بالا باید از رسمی‌ترین لباس مردانه استفاده شود. همچنین مدیران ادارات حتما باید لباسی رسمی و سطح بالا بپوشند.

شناخت فرهنگ محیط کار: در ادارات و شرکت‌ها بر حسب کاری که انجام می‌شود فرهنگ متفاوتی حکم‌فرماست به طور مثال یک شرکت صادرات و واردات از نظر فرهنگ داخلی محیط کاری تفاوت زیادی با یک شرکت طراحی هنری دارد و طرز لباس پوشیدن کارمندان آن رسمی‌تر و جدی‌تر است.

در نظر گرفتن شرایط فصلی: شرایط لباس پوشیدن در محیط کاری و ادارات بر اساس فصل و منطقه آب و هوایی واقع شده در آن نیز تغییر می‌کند. ساده‌ترن و کم‌خطرترین روش برای تطبیق با شرایط آب و هوایی استفاده از لباس‌هایی با پارچه‌های مناسب برای فصل است. به طور مثال لینن پنبه برای روزهای گرم تابستان مناسب هستند و پشم برای زمستان مناسب است. همچنین در روزهای سرد استفاده از پالتو و نیم‌پالتو روی کت و شلوار و پلیور زیر آن برای استایل رسمی توصیه می‌شود.

انتخاب رنگ لباس: شاید به طور کلی نتوان رنگ خاصی را برای لباس‌های اداری ممنوع دانست اما لباس‌های رسمی معمولا رنگ خنثی دارند. رنگ‌های خنثی دسته رنگ‌هایی مثل سیاه و سفید و خاکستری و طیف‌های قهوه‌ای و سرمه‌ای را شامل می‌شوند. استفاده از پیراهن‌های رنگی و طرح‌دار به شرطی که طرح و رنگ به کار رفته در آن محدود و ساده باشد مجاز است. واضح است که هرچه لباس‌های اداری شما کمتر رسمی باشد دامنه انتخاب رنگ نیز گسترده‌تر می‌شود.

توجه به لباس پوشیدن همکاران: اگر درباره سبک لباس پوشیدن خود برای محیط کاری جدید مطمئن نیستید کافی است به لباس‌های همکاران جدید خود توجه کنید. افرادی را که در یک سطح کاری با شما قرار دارند در نظر بگیرید، سبک لباس پوشیدن و سطح رسمی بودن آن را مد نظر داشته باشید و سعی کنید از ساده‌ترین افراد حاضر هم کمی ساده‌تر باشید. جستجو در اینترنت و مشاهده تصاویر افراد شاغل دیگر هم می‌تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد.

رسیدگی به موها و اصلاح مناسب: انتخاب لباس مناسب تنها یک گام در آماده شدن شما برای رفتن به کار است. شما اگر مدل موی نامناسبی داشته باشید یا به بهداشت شخصی و اصلاح صورت خود توجه نکنید قطعا یک کارمند خوش‌لباس و موفق نخواهید بود. دفعات حمام خود را بر اساس شرایط آب و هوایی و جسمی خود تنظیم کنید و مرتب انجام دهید. یک مدل موی ساده و مرتب که ترجیحا مد روز نباشد انتخاب کنید. اگر اصلاح می‌کنید این کار را هر روز انجام دهید. همچنین بوی بد دهان و بوی بدن را جدی بگیرید  برای رفع آن اقدام کنید.

لباس رسمی محیط کاری چه شرایطی دارد؟

شناخت ویژگی‌های لباس رسمی کاری: لباس رسمی کاری خوش دوخت و اندازه بدن است و فرمی محافظه کارانه دارد. هرچند جزئیات کوچک آن به وسیله طراحان مد تغییر می‌کند اما فرم کلی آن ثابت باقی می‌ماند. به طور کلی می‌توان استایل رسمی مردانه را در کت و شلوار رسمی و پیراهن رسمی یقه آهاری خلاصه کرد اما در برخی موارد کت‌های اسپورت و یا استایل بدون کت هم قابل قبول است.

انتخاب کت و شلوار: کت و شلواری که برای لباس رسمی مردانه در محیط کار انتخاب می‌کنید باید کاملا اندازه بدن شما و خوش دوخت باشد. اگر در فروشگاه‌ها چیزی را که می‌خواهید پیدا نمی‌کنید می‌توانید آن را به خیاط سفارش دهید. پارچه کت و شلوار باید تک رنگ و از رنگ‌های مجاز مثل مشکی، سرمه‌ای، توسی یا قهوه‌ای باشد.

پیراهن رسمی: پیراهن رسمی برای لباس اداری ساده، تک رنگ و در اکثر مواقع به رنگ سفید است. این پیراهن باید کاملا اندازه اتو شده باشد. پیراهن آستین بلند رسمی‌تر از پیراهن آستین کوتاه مردانه است اما در فصل تابستان می‌توان از پیراهن آستین کوتاه هم استفاده کرد.

انتخاب کفش و جوراب: کفش رسمی محیط کاری کفشی باکیفیت در مدل‌های رسمی مثل آکسفورد و معمولا از جنس چرم یا ماده باکیفیت دیگری است که رنگ مشکی مناسب‌ترین رنگ برای آن به شمار می‌رود ولی می‌توان از قهوه‌ای هم استفاده کرد. جوراب سفید نخی برای محیط کاری قابل قبول نیست. رنگ جوراب باید از رنگ کفش شما تیره‌تر و ترجیحا همرنگ شلوار شما باشد.

اشتباهات رایج

خرید نکردن از فروشگاه‌های معتبر: برای این که استایل هماهنگ و ساخته شده از لباس‌های باکیفیت و بادوام داشته باشید بهتر است همه خرید خود را از فروشگاه‌های معتبر لباس مردانه انجام دهید. شاید این کار هزینه بیشتری داشته باشد اما در درازمدت از نظر اقتصادی به نفع شما خواهد بود. به سلیقه فروشنده‌ها اعتماد نکنید اما این فروشگاه‌ها معمولا کارشناس خرید دارند و شما را در انتخاب بهتر راهنمایی می‌کنند.

شلوار جین آبی: در بیشتر ادارات رسمی و دولتی شلوار جین آبی لباس مناسبی برای محیط کاری محسوب نمی‌شود. اما در اداراتی که محدودیت زیادی وجود ندارد می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر شلوار جین مثل مشکی استفاده کنید.

استفاده بیش از حد و نادرست از اکسسوری‌ها: اشتباهی که بیشتر آقایان مرتکب می‌شوند استفاده نادرست از اکسسوری‌ها از جمله ساعت مچی است. ساعت مچی استایل رسمی باید رسمی، عقربه‌دار و کلاسیک باشد و هرگز نباید از ساعت‌های اسپورت همراه کت و شلوار اداری استفاده کنید. در استفاده از اکسسوری‌ها مثل انگشتر و دستبند و ساعت هم دقت کنید و آن‌ها را به تعداد محدود و با محور قرار دادن یک عنصر مثل ساعت استفاده کنید.

مراقبت نکردن از لباس‌ اداری: همیشه لباس‌ها را تمیز و اتوکرده نگه‌داری کنید. برنامه منظمی برای خشکشویی و اتوشویی لباس‌ها داشته باشید و آن‌ها را در کمد لباس و در فضایی خشک و خنک نگهداری کنید.

پوشیدن لباس تکراری و نداشتن لباس اضافی: شما باید هر هفته لباس کاری خود را عوض کنید چون پوشیدن یک دست لباس به صورت مکرر در بیش از ۷ روز متوالی مجاز نیست. به همین دلیل باید بیش از یک دست لباس رسمی و کت و شلوار برای محیط کار داشته باشید.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پوشاک آقایان

پوشاک رسمی آقایان – چه مجالسی باید پوشاک رسمی بپوشیم !

Published

on

By

مجله مد و فشن در کرج

پوشاک رسمی آقایان و مکانهایی که ضرروری است از پوشاک رسمی استفاده کنیم

لباس های رسمی برای اقایان در مجالس یکی از مهم ترین نکات  است در زیر با مجله مد و فشن در کرج با ما همرا شوید

پوشاک رسمی آقایان یکی از مهمترین مسائل در زمینه مد و فشن می باشد . که در واقع برای آقایان کت و شلوار با رنگهای خاص  مانند توسی ، سرمه ای ، مشکی غیره و ست کردن رنگ کت و شلوار با پیراهن مردانه جزء اصول پوشاک رسمی آقایان می باشد استفاده از پوشاک رسمی در برخی جلسات بسیار ضرروی است چون در مرحله بدو از ورود شما به جلسات رسمی و مهم نشان دهنده شخصیت و بیان کننده هویت شما می باشد.  استفاده از لباس های اسپورت در جلساتی مانند مصاحبه کاری – جلسات هیئت مدیره و ازین قبیل جلسات کمی زننده بوده و ممکن است نظر دیگران نسبت به شما و شخصیت واقعی شما درست نباشد و به قول معروف روی شما حساب نکنن . در واقع در جلسات رسمی شما با پوشیدن لباس رسمی نه تنها جذاب تر و گیرا تر هستید بلکه باعث محترم شمردن جلسه مورد نظر از طرف شما می باشد .

 

علاوه بر جلسات و محافل رسمی کاری ، ما توصیه می کنیم که در اولین جلسه دیدار با دختر خانم موردعلاقه خود از پوشاک رسمی کت و شلوار  به جای لباس اسپورت استفاده کنید و مطمئن باشید در نظر اول ایشون تأثیر فوق العاده مثبتی خواهید داشت .

 

چند نکته در مورد لباس رسمی آقایان

1.هیچگاه  زیر كت و شلوار خصوصا رسمی از پیراهن آستین كوتاه استفاده نكنید.

2.رنگ كت و شلوار رسمی سرمه‌ای و پس از آن مشکی یا رنگ تیره است. برای جلسات رسمی هیچ رنگ دیگری استفاده نمی‌شود.

3.هیچ كت تكی به درد هیچ مجلس رسمی نمی‌خورد. بنابراین در جلسات رسمی با كت تك ظاهر نشوید بهتر است .

4.اگر از كراوات استفاده می‌كنید با لباس رسمی از رنگ‌های شاد مانند قرمز، بنفش و… استفاده شود. هرچند كراوات كاملا مرتبط با سلیقه شما است، بعضا مقامات و سران كشورها، رنگ كراوات خود را از رنگ غالب پرچم كشور خود استفاده می کنند.

 

مجله مد و فشن در کرج

Continue Reading

پوشاک آقایان

لباس های مناسب برای آقایان در فصل بهار و تابستان

Published

on

By

مجله مد و فشن در کرج

شما  اگر  بخواهید واقعا شیک باشید لازم است بیشتر به موضوع آب و هوا توجه کنید و یکی از سختی های بهار و  تابستان گرمی هوا است و  لباس هایی که به اندازه ایی عرق ایجاد می کنند که باید هر روز به حمام رفت یا حداقل از اسپری ها و مختلف استفاده کرد   در مجله مد و فشن در کرج ما به این موضوع می پردازیم ،با ما همراه باشید .

شلوارهای کتان سبک وزن

این نوع شلوارها در خرید لباس تابستانی  و بهارانه  بیشتر مردان جایگاهی ندارد.

 مجله مد و فشن  در کرج  به شما شلوار های کتان  سبک وزن  رو پیشنهاد میکند   به خصوص که مانند شلوار جین باعث ایجاد عرق بر روی پاهای شما نمی شوند و بسیار مناسب است برای روز های گرم

 

مجله مد و فشن در کرج

مجله مد و فشن در کرج

پیراهن های یقه کوبایی

بعضی اوقات می شود ما  در تابستان هنگام استفاده از پیراهن ها، استایل اشتباهی را انتخاب کرده و وضعیت نامناسبی را در لباس های خود ایجاد کرده ایم. به خصوص در تعطیلات.

خوشبختانه هنگام استفاده از پیراهن های یقه کوبایی چنین مشکلاتی ندارید. این پیراهن های ساده و چاپی که به راحتی با هر نوع  شلواری ست می شود و با خیال راحت می توانید به هرجا که مد نظرتون هست بروید .

 

تی شرت و پیراهن های مردانه در کرج

با توجه به اینکه تی شرت ها بخش کوچکی از انواع لباس های مردانه را تشکیل می دهندکه بسیار عادی است و خیلی پراستفاده. با اینحال لباس هایی هستند که برای عروسی های تابستانی به شدت توصیه می شود. تی شرت ها برای فصل بهار و تابستان بسیار مناسب هستند و درحال حاضر در عروسی ها و جشن های تابستانی جای مناسبی برای خود پیدا کرده اند.

مجله مد و فشن در کرج

 

عینک های آفتابی های شیک در کرج

عینک های آفتابی بسیار مهم هستند و  آنها برای زندگی هستند . در زمستان وجود ابرها باعث می شوند که خیلی عینک آفتابی استفاده نشود. اما رد فصل بهار و تابستان و حتی تا اواخر پاییز شما نیاز به یک یا دو عینک آفتابی دارید. شما به محافظت های بیش از حد در برابر اشعه های یو وی ندارید. شما با سه جفت عینک آفتابی می توانید پوشش خود را مرتب کنید و استفاده کنید تا زمانی که آنهارا از دست بدهید و یا اشتباهی روی آنها بنشینید.

 

Continue Reading

پوشاک آقایان

خوش تیپی دانشجویی پسرونه

Published

on

By

دانشجویان خوش تیپ

نکات مهم و راحت برای خوش تیپی شما در دانشگاه

انتخاب لباس دانشجویی پسرانه کار سختی نیست اگر بعضی از اصول و قواعد کلی را بدانید و رعایت کنید. وقتی این مطلب را خواندید تمام نکات رو به یاد داشته باشید و هنگام رفتن به دانشگاه همشو رعایت کنید و به  خاطر بسپارید قرار نیست تمام گزینه هایی که معرفی کرده ایم را بخرید و ممکن است خیلی‌هایشان را همین حالا هم داشته باشید یا بعضی هایشان با استایل شما جور نباشند.

تیپ دانشجویی پسرانه و مهم بودن  تی شرت

خرید تی شرت را در اولویت قرار دهید به خصوص که می‌توانید آن را به تنهایی یا زیر یک پیراهن مردانه با دکمه‌های باز بپوشید. مدل تی شرت‌ برای تیپ دانشجویی پسرانه، باید شامل دو فرم یقه شود؛ یقه گرد و یقه هفت. تیشرت یقه گرد به خصوص با پیراهنی که روی آن می پوشید خوب می‌شود و تیشرت یقه هفت را می توانید به تنهایی هم به کار ببرید.

روزهای اول مهر می توانید سراغ رنگ‌های شاد و روشن تابستانه بروید. اما اگر دوست دارید تی شرت مردانه ای بخرید که به درد روزهای بعد هم بخورد پیشنهاد ما انتخاب رنگ های طوسی، سرمه ای، سفید و مشکی است.

کت تک مردانه، ضروری یا غیر ضروری؟

اگر  به خوش تیپی خود اهمیت می دهید  و هزینه بیشتر برایتان مهم نیست، پیشنهاد می کنیم کت تک مردانه را به کمدتان اضافه کنید. کت تک مردانه پارچه‌ای دو دکمه به رنگ سرمه ای یا مشکی و کت تک جین مردانه با رنگ تیره دو عضو تازه کمد شما می شوند که ست لباس دانشجویی پسرانه شما را تکمیل می کنند. اگر بیشتر اسپرت می پوشید کت تک جین را جایگزین کت تک پارچه ای کنید. اگر هم این گزینه ها را دارید می توانید کت تک پارچه ای را با تیشرت یقه هفت یا پیراهن بپوشید و کت جین را با تیشرت یقه گرد و پولوشرت همراه کنید.

پلیور یا سویشرت مردانه؛ کدام به دردم می‌خورد وکدام خوش تیپ تر است ؟

سویشرت به راحتی با شلوار جین مردانه ست می شود و تیپ اسپرت می سازد و پلیور یا ژاکت مردانه را می‌توان به همراه شلوار کتان برای داشتن یک ست نیمه رسمی پوشید. برای انتخاب هودی یا سویشرت می‌توانید سراغ رنگ هایی مثل نارنجی، سبز تیره، کرم، مشکی و قرمز بروید.

این رنگ ها برای نیمسال اول تحصیلی که هوا خنک و سرد است، مناسب هستند. برای انتخاب پلیور هم سراغ رنگ هایی مثل طوسی، سرمه‌ای، مشکی، آبی، قرمز و پرتقالی بروید. برای داشتن یک تیپ خاص می‌توانید زیر پلیورتان پیراهن مردانه بپوشید و بگذارید یقه اش خودی نشان بدهد. اگر بیشتر نیمه رسمی می پوشید سراغ پلیورتان بروید و برای اسپرت پوشی از سویشرت یا هودی استفاده کنید.

 

 

چند نکته مهم برای داشتن تیپ دانشجویی شیک

 

اگر اضافه وزن دارید از تناژهای تیره هر رنگی استفاده کنید و اگر لاغر اندام هستید با خیال راحت سراغ رنگ های روشن تر هم بروید.

پسرانی که شانه های پهن و میان تنه لاغر دارند تقریبا می توانند هر نوع لباسی بپوشند؛ هم تنگ و هم گشاد.

رنگ‌هایی مثل سفید، مشکی، طوسی و سرمه‌ای را به عنوان چهار ضلع یک مربع در نظر داشته باشید. هر کدام از این رنگ ها را می توان با مجموعه بزرگی از رنگ های دیگر یا حتی با سایر اضلاع ترکیب کرد و نتیجه خوبی گرفت.

اگر دوست دارید قدتان بلند به نظر برسد موقع خرید شلوار سراغ شلوار فاق بلند بروید و اگر قدتان بلند است و نمی‌خواهید پاهایتان کشیده به نظر آیند سراغ فاق متوسط بروید.

در هیچ شرایطی شلوار فاق کوتاه نپوشید، دانشگاه و غیر دانشگاه هم ندارد.

عناصر اصلی کمدتان شامل شلوار جین و پارچه‌ای، تی شرت و پولوشرت، پلیور یا کاردیگان، کفش رسمی و روزمره، کاپشن یا پالتو می شود.

در کنار داشتن رنگ های خنثی، چند تکه لباس رنگی هم داشته باشید. رنگ های شاد سن شما را کمتر می کنند و نشاط بیشتری به ظاهرتان می بخشند.

چنانچه می خواهید اساتیدتان را تحت تاثیر قرار دهید و در آینده با آن ها همکاری کنید، از حالا شبیه شغل و موقعیتی که دوست دارید لباس بپوشید.

در نهایت شما با این نکات ساد خوش تیپ می شوید

Continue Reading

مطالب داغ