Connect with us

آرایش و زیبایی

رنگ موی مردانه

Published

on

از آنجایی که جنس موی آقایان نسبت به خانم ها متفاوت می باشد در نتیجه رنگپذیری بهتری داشته، کاماتی به آقایان پیشنهاد میکند در ابتدا از رنگ های مخصوص مردانه استفاده کنند چرا که این نوع رنگ ها موهایشان را طبیعی تر جلوه می دهد و علاوه بر آن فرمول رنگ موی مردانه با خانم کمی متفاوت می باشد و این نوع رنگ ها مختص مردان می باشد.رنگ مو تاثیر چشمگیری در زیبایی و میزان شادابی چهره شما دارد ، می تواند شما را جوان تر یا پیرتر نشان دهد ، بسیاری از ما نمی دانیم چه رنگی مناسب صورت ماست ، اما نگران نباشید، می توانید از توصیه های آرایشگران بزرگ استفاده نمایید و خودتان موهایتان را در خانه رنگ کنید.
اگر چند تار موی خاکستری در لابلای موی خود پیدا کرده اید و نمیدانید که چه رنگی را برای موهای خود انتخاب نمایید، با وجود این همه رنگ مو از مارکهای مختلف هیچ جای تعجب نیست که برای یافتن بهترین رنگ مو کار طاقت فرسایی را پیش رو دارید. مساله رایجی که وجود دارد این می باشد که بسیاری از افراد رنگ مویی را انتخاب می کنند که هیچگونه همخوانی با پوست صورت آنها ندارد و از آنجایی که پوست و موی سر در کنار هم قرار دارند، انتخاب یک رنگ موی نامتناسب سبب می شود که چهره خسته و پژمرده به نظر بیاید که این اصلا خوشایند نیست. می توانید از دستورات تخصصی برای انتخاب یک رنگ موی مناسب استفاده کنید.

سطح انتظارات و بودجه خود را مشخص نمایید.

ابتدا تصمیم بگیرید که چقدر تغییر رنگ را برای موها در نظر دارید و یا چقد وقت یا پول می توانید برای اینکار اختصاص دهید.برای ایجاد تغییرات پایدار از رنگ های دائمی استفاده نمایید مخصوصا در زمانی که می خواهید موهای خود را بیشتر از دو درجه روشن تر یا تیره تر کنید . این فرمولها بهترین متد برای کسانی است که دارای موهای خاکستری با مقاومت بالا در برابر رنگ می باشند. رنگهای دائمی احتیاج به کمی کار دارند. چون از بین نمی روند و فقط با رشد موها حرکت می کنند. به احتمال زیاد شما هر ماه باید ریشه های مو را رنگ کنید تا رشد ریشه محسوس نباشد.
برای ایجاد تغییر فوق العاده به دنبال یک فرمول موقت باشید. این رنگها پس از هر بار شستشو با شامپو کمرنگ می شود تا اینکه پس ازحدود 28 بار استفاده از شامپو کاملا از بین می رود. متخصصان معتقدمی باشند که این روش انتخاب فوق العاده ای برای کسانی است می خواهند میزان آسیب دیدگی مو را به حداقل برسانند و به سادگی رنگ موی طبیعی خود را تغییردهند.
این فرمول مو برای افرادی که دوست دارند موها کمی تیره تر شوند کاربرد دارد برای اینکه این فرمول آمونیاک ندارد و موها را روشن تر نمی کند اما برای حفظ رنگ مجبورید هر ماه آن را استفاده کنید. برای ایجاد تغییرات چشم گیر همچنین می توانید موها را هایلایت کنید. تارهای لایت شده در لابلای موها پخش می شود و جلوه زیبایی دارد. هایلایت برای افرادی که معمولا سه ماه یک بار موهایشان را رنگ می کنند مناسب می باشد. این کار باعث برجسته نشان دادن رنگ طبیعی مو می شود.

شناخت رنگ پوست

برای یافتن رنگی که به پوستتان بخورد لازم است که اول رنگ پوست خود را کاملا بشناسید.

کشف رنگ پوست

اگر دوست دارید همه موها را رنگ نمایید، یک لباس سفید به تن کرده همه آثار آرایش را از صورت پاک کنید و با یک حوله سفید نیز تمام موهای سر را بپوشانید. در مقابل یک آینه با نور کافی ایستاده و با دقت نگاه نمایید . اگر صورتتان به رنگ قرمز یا صورتی بود،شما چهره سردی دارید . اگر به رنگ هلویی، زیتونی و یا طلایی بود شما چهره گرمی دارید . کاملا واضح است که رنگها کاملا در شما خودنمایی نمی کند و ممکن است بین سرد و گرم باشید و چهره شما خنثی باشد.
اگر فقط می خواهید هایلایت کنید فقط کمی به چشمان خود نگاه کنید تا رنگ مویی که سبب جلوه گر شدن چشمان شما می شود را تعیین کنید.اگر رگه هایی از طلایی یا کهربایی در چشمانتان دیدید ، جزو رنگ های گرم هستید و یا اگر چشمانتان به رنگ آبی، نقره ای یا خاکستری و یا قهوه ای یک دست باشد جزو رنگهای سرد به حساب می آید. متخصصین می گویند که در حالیکه چشمان به تنهایی می توانند راهنمای شما باشند ، پوست صورت همیشه رنگی را که برای زمینه موها مناسب می باشدتعیین می کند.هنگامی که در فروشگاه هستید، رنگ مویی را انتخاب کنید که جلوه طبیعی به شما بدهد و این نکته کلیدی را در نظر داشته باشید که رنگ مورد نظر با چهره شما جور در بیاید.

پوست های سرد

دنبال رنگهای خاکستری یا سایه های خنثی بگردید این رنگ ها فاقد تن قرمز یا طلایی می باشند و کنتراستی با پوست شما ایجاد می کنند. افراد بور باید دنبال رنگهای شرابی یا بژ باشند؛ افراد دارای پوست سبزه ، می توانند قهوه ای شکلاتی را انتخاب نمایند. اگر کشته مرده رنگ قرمز هستید، رنگهای مسی یا ازخانواده گیلاسی متوسط را پیشنهاد می کنیم. این رنگهای قرمز قهوه ای کنتراستی با پوستهای صورتی ایجاد می کنند. نه اینکه کاملا تطابق داشته باشد.

برای پوستهای گرم

اضافه کردن تن طلایی یا قرمز به رنگتان جلوه طبیعی و سالمی به شما می دهد . بلوندها از رنگ های عسلی، توت فرنگی و یا مسی و افراد سبزه از قهوه ای طلایی ، بلوطی و یا رنگهای ماهاگونی می توانند استفاده نمایند.

برای پوستهای خنثی

بهتر می باشد در انتخاب رنگها میانه روی کنیم. می توانید رنگی را بر اساس اولویت انتخاب نمایید.سعی کنید با توجه به شخصیت خود چیزی را که واقعا برازنده شماست انتخاب کنید.

پیدا کردن یک هایلایت خوب

اگر رنگ چشم شما گرم باشد، رنگهای مشابه آن بیابید مثل کرمی ، تافی شکلاتی و یا مسی تا چشمانتان را جذاب تر نشان دهد. رنگهای سبزه یا نقره ای به چشمان سرد جلوه زیبایی می دهد. برای رسیدن رنگ به نواحی خاصاز برس رنگ استفاده کنید تا موهایتان در برابر نور خورشید جلوه طبیعی تری داشته باشد.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرایش و زیبایی

توصیه‌هایی برای استایل لباس عروس از زبان کارشناسان مد و لباس

Published

on

لباس عروس

مراسم عروسی یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی برای هر زوج جوان است که برگزاری موفق آن نیاز به برنامه ریزی و تحقیق و جستجوی فراوان دارد. در این میان استایل لباس عروس از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است و برای عروس خانم‌ها بسیار مهم است که در شب به یادماندگی زندگی خود لباس زیبا و جذابی داشته باشند و میان مهمانان بدرخشند. استایل لباس عروس تنها محدود به لباس عروس نیست بلکه اکسسوری‌ها، جواهرات و کفش نیز به اندازه لباس عروس اهمیت دارند و باید برای انتخاب آن‌ها برنامه ریزی و تحقیق کافی انجام گیرد. در این مقاله توصیه‌هایی را برای استایل لباس عروس از زبان کارشناسان مد و لباس برای شما بیان کرده‌ایم.

سالن‌ها و مزون‌های آرایش و لباس را بشناسید

در مدتی که برنامه ریزی مراسم عروسی را انجام می‌دهید به مزون‌های لباس عروس در سرتاسر شهر سر بزنید و با سبک کار هرکدام آشنا شوید. مزون‌های لباس عروس معمولا تبلیغات زیادی ندارند و ممکن است مزون‌هایی در مکان‌های ناشناخته‌ای از شهر وجود داشته باشد که سبک کارشان کاملا با سبک و سلیقه شما هماهنگ باشد. پس فقط به نام‌های معروف بسنده نکنید چون شهرت مزون‌های بزرگ و شناخته شده ممکن است به قیمت هزینه‌های اضافی تمام شود و در آخر هم لباس و استایل شما با چیزی که تصور می‌کردید زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد. در این مورد مشورت با کسانی که تجربه و مهارت کافی در زمینه طراحی و استایل لباس دارند می‌تواند به انتخاب بهتر و موفق‌تر شما کمک کند. در هر صورت سعی کنید بین ۹ تا ۱۲ ماه قبل از تاریخ عروسی یک مزون مناسب و یک استایلیست ماهر برای خودتان پیدا کنید.

لباس عروس

لباس عروس

پوشش مناسب در نظر بگیرید

در روز عروسی موقعیت‌هایی پیش می‌آید که لباس شما نیاز به تغییر پیدا می‌کند مثلا در فضای باز یا در حضور مهمان‌های غریبه قرار می گیرید و نیاز به پوشش بیشتری پیدا می‌کنید گاهی هم برای تنوع می‌توان ظاهر لباس را تغییر داد بدون آن که نیازی به عوض کرن کل لباس باشد. در این شرایط استفاده از یک شنل مناسب برای پوشش دادن شانه‌ها و سر و گردن توصیه می‌شود که باید همراه با لباس عروس تهیه شود تا استایل لباس شما کامل و هماهنگ باشد، حتی می‌توانید از لباس‌های فانتزی‌تر مثل یک کت چرم سفید برای پوشش اضافی کمک بگیرید. برخی از لباس‌های عروس هم بخش‌های جداشونده دارند که با جدا کردن آن‌ها استایل لباس شما به کلی تغییر خواهد کرد و می‌توانید با ژست‌های جدیدتری در عکس‌ها ظاهر شوید.

جواهرات ساده انتخاب کنید

چیزی که باید در روز عروسی بدرخشد شما، لباس شما و حلقه ازدواج شما است. بنابراین بقیه جواهرات مثل گردنبند و گوشواره و … باید تا حد ممکن ساده انتخاب شوند تا مانع از درخشش بخش‌های اصلی استایل شما نشوند. به خصوص از گوشواره‌های بزرگ و آویزان اجتناب کنید چون بخش سر و گردن را به طور کلی تحت الشعاع قرار می‌دهند و کمتر کسی به صورت و آرایش شما توجهی خواهد کرد.

کفش عروس هم به اندازه لباس اهمیت دارد

بیشتر لباس‌های عروس بلند هستند و روی زمین کشیده می‌شوند و شاید تصور کنید با پوشیدن چنین لباس بلندی دیگر کفش شما دیده نخواهد شد اما کفش عروس هم به اندازه لباس عروس مهم است و می‌تواند لباس زیبای شما را کامل کند. برای انتخاب کفش عروس خود را به رنگ‌های سفید و نقره‌ای و مدل‌های تکراری محدود نکنید، قانون ست کردن رنگ و طرح مدت‌ها است که منسوخ شده است و شما می‌توانید از هر رنگ و طرحی که دوست دارید برای کفش عروس خود استفاده کنید. بهتر است کفشی انتخاب کنید که محدود به استایل عروس نباشد و در موقعیت‌های دیگر مثل پاتختی و مراسم پس از عروسی هم بتوانید آن را بپوشید. ضرورتی به انتخاب کفش پاشنه بلند کلاسیک هم وجود ندارد و اگر در راه رفتن با کفش پاشنه بلند مهارت کافی ندارید می‌توانید از کفش‌های  لژدار یا کفش‌هایی که پاشنه کوتاه‌تری دارند استفاده کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید و در طول روز خسته نشوید.

Continue Reading

آرایش و زیبایی

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018 | معرفی گردنبندهای شابلونی در نمایش مد برند دیور

Published

on

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018

[tps_header]

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018 . درست بعد از آنکه ماریا گرازیا چیوری به برند دیور وارد شد، این برند دستخوش تغییرات بسیار زیادی گشت. به اشتراک گذاشتن پیام های سیاسی و یا حمایت از حقوق زنان، گوشه هایی از زمینه هایی است که این برند این روز ها سعی در ورود به آن ها دارد.

اما برای بهار سال ۲۰۱۸ میلادی، این طراح معروف ایتالیایی به سبک های سورآلیست روی آورده است. در مجموعه ی جدید خود، چیوری تلاش کرده است تا از سبک هنرمند معروف لئونور فینی پیروی کند. این هنرمند جمله ی معروفی دارد که از قضا مورد علاقه ی چیوری نیز می باشد:” فقط اتفاقات اجتناب ناپذیر زندگی هستند که مرا جذب می کنند.”

اما این جملات تنها مایه الهام طراح کلکسوین جدید برند دیور در بهار ۲۰۱۸ نیستند. در واقع، خود این جملات سازنده ی گردنبند های جدید این برند در بهار ۲۰۱۸ می باشند

[/tps_header]

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018  

چیوری ، طراح خلاق برند دیور تصمیم گرفته است تا در بهار ۲۰۱۸ ، از جملات زیبای افرادی مانند فیوری و بریتون استفاده کرده، و جریانی را به عموم معرفی کند که در طی آن هرکسی بتواند این کلمات و جملات را بپوشد!او و بسیاری از همفکران او معتقد هستند که این کلمات و جملات به اندازه ی مروارید ها و سایر سنگ های قیمتی با ارزش هستند و می توان آن ها را مانند گردنبندی به گردن آویخت و به آن ها مانند جواهرات بها داد.

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018

این گردنبند های جدید به شکل شابلونی از حروف پلاستیکی به بازار عرضه شده اند.

شما می توانید گردنبند، یا بهتر بگوییم، شابلون جمله ی مورد علاقه ی خود را خریداری کرده و سپس با مداد چشم و یا هر وسیله ای که برای پوست ضرر نداشته باشد، آن ها را مانند شابلون پر کرده و بر روی پوست خود هک کنید. انتخاب رنگ و اندازه ی این گردنبند ها کاملا به خود شما بستگی دارد. همچنین می توانید از محصولات آرایشی با قدرت ماندگاری بالا استفاده کنید تا در صورت عرق کردن، گردنبند شما پاک نشود.

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018

Dior 2018گردنبندهای جدید دیور 

برند دیور پیش از این نیز، با ارائه زیورآلات بسیار گرانقیمت با الهام از کاخ های ناپلئون بناپارت در فرانسه، خبر ساز شده و طرفداران بسیار زیادی را در زمینه ی طراحی زیورآلات جذب کرده است.اکنون نیز به نظر می رسد که  گردنبندهای جدید دیور بهار امسال بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت.البته بدون شک، در خصوص موفقیت احتمالی این گردنبند ها باید منتظر تحلیل منتقدین و استقبال مردم باشیم.

گردنبندهای جدید دیور Dior 2018

:diorتتوتتو گردنبنددیورماریا گرازیاگردنبند diorگردنبند تتوگردنبند جدیدگردنبند دیور

 

 

 

Continue Reading

آرایش و زیبایی

جمع کردن لوازم آرایش پیش از سفر

Published

on

جمع کردن لوازم آرایش پیش از سفر:

هنگامی که برای رفتن به یک سفر وسایلتان را جمع و جور می نمایید باید به یاد لوازم آرایشی مهم و ضروری هم باشید و با دانستن نکات ریز اما کاربردی یک کیف لوازم آرایش سبک اما به دردبخور به خود ببرید .جا گذاشتن لوازم آرایشی در خانه هنگامی که عازم سفر شده اید، حتما آزاردهنده خواهد بود؛ اما زیاده روی در برداشتن این لوازم هم صورت چندان زیبایی ندارد. این کار صرفا موجب ایجاد زحمت می شود و شما را در بستن چمدان تان به دردسر می اندازد. بهترین راه برای جلوگیری از این کار این می باشد که از پیش برنامه ریزی نمایید. تنها لوازم ضروری را بردارید و در چمدان بگذارید؛ درست مانند یک مینیمالی می باشد.

نکاتی برای بردن لوازم آرایشی مورد نیاز در سفر:

1-یک لیست تهیه نمایید:

این کار از جا گذاشتن لوازم مورد نیازتان در خانه جلوگیری می نماید. اگر می خواهید محصول مراقبت از پوست و موی خود را که توسط متخصص پوست تجویز شده جا نگذارید، یا یک رژ لب خاص یا حالت دهنده موی خود را حتما با خود به سفر ببرید، آنها را به لیست خود اضافه نمایید. لوازمی که از نظرتان ضروری می باشند و دائم از آنها استفاده می کنید، باید در لیست گنجانده شوند. شما می توانید پس از تهیه لیست آن را اصلاح نمایید.

2- وسایل تان را در سایز و اندازه ی مسافرتی تهیه نمایید:

شما می توانید محصولات مورد علاقه خود را در اندازه های مسافرتی خریداری نمایید، اما این احتمال وجود دارد که محصول مورد نظر شما در سایز مسافرتی موجود نباشد. حتی اگر بتوانید وسیله دلخواهتان را بیابید، احتمالا مجبور به صرف پول بیشتری خواهید بود، چون محصولات مسافرتی معمولا مقرون به صرفه نمی باشند. شما می توانید کمی از محصول مورد نظرتان را در ظروفی با اندازه مسافرتی بریزید، تا هم در وقت صرفه جویی نمایید و هم فضای کمتری از چمدان تان را اشغال کنید. مثلا می توانید محصولات مایع مانند شامپو و کرم های مایع را در بطری های کوچک بریزید. جعبه لنز هم گزینه خوبی برای نگه داری از لوازم آرایشی مایع مانند ساتر و رژ گونه می باشد.
پودر تثبیت کننده، سایه چشم، ضدآفتاب، برنزه کننده و رژ هم در شیشه های کوچک قابل نگهداری هستند. شما می توانید از قوطی های خالی وسایلی که قبلا استفاده کرده اید، کمک بگیرید. بهتر می باشد روی قوطی ها و شیشه هایی که تهیه کرده اید یک برچسب بزنید تا آنها را با هم اشتباه نگیرید. شیشه های دارای محصولات مایع را پیش از گذاشتن در چمدان، با نوار چسب، خوب ببندید.

3-از نمونه های رایگان استفاده نمایید:

شما می توانید به فروشگاه لوازم آرایشی نزدیک محل زندگی تان مراجعه نمایید و چند محصول نمونه را به صورت مجانی بردارید. بله، درست متوجه شدید؛ مجانی! اگر برای انتخاب محصول مورد نظرتان به کمک احتیاج دارید، از این لیست استفاده نماید:

4- از لوازم چندکاره استفاده نمایید:

بعضی از لوازم آرایشی کارکردهای گوناگونی دارند. شما می توانید با استفاده از این لوازم، لیست انتخابی خود را کوتاه تر نمایید:
• از یک بوم لب رنگی می توان به عنوان مرطوب کننده هم استفاده کرد.
• از سایه چشم به جای خط چشم هم استفاده می شود.
• از روغن های زیبایی مثل جوجوبا هم برای مرطوب نگه داشتن پوست و هم برای پاک کردن آرایش استفاده می شود.
• از برنزه کننده به عنوان سایه چشم هم استفاده می شود.
• از پودر زیرسازی به عنوان پودر تثبیت کننده هم استفاده می شود.
• از سایه چشم قهوه ای به عنوان پرکننده ابرو هم استفاده می شود.
• یک مداد چشم قهوه ای می تواند به عنوان پرکننده ابرو به کار گرفته شود.

5.دقت کردن  در بستن چمدان :

مرحله آخر، بستن چمدانمی باشد. یک کیف مسافرتی که جیب داشته باشد، گزینه خوبی می باشد. اگر چنین کیفی ندارید، بهتر است یکی بخرید. از گذاشتن تمام لوازم در یک کیف اجتنابکنید، چون اگر شیشه پودر یا رژ لب مورد علاقه تان بشکند، باقی وسایل موجود در کیف هم خراب خواهند شد. توصیه می شود که از کیف های ضد آب استفاده نمایید که هم خوب بسته می شوند و هم چیزی به بیرون درز نمی دهند.

لوازم آرایشی مورد نیاز برای مسافرت:

• فر مژه
• ریمل ابرو
• بوم لب رنگی
• خط چشم
• فونداسیون/ساتر
• پودر تثبیت کننده
• لوازم ابرو
• لوازم لب و گونه
به جای برداشتن فونداسیون و ساتر در کنار هم، بهتر می باشد یکی را انتخاب نمایید. فونداسیون هایی که قابلیت پوشانندگی دارند، به عنوان ساتر هم مورد استفاده قرار می گیرند. اگر ساتر را برداشتید، می توانید آن را با کمی مرطوب کننده ترکیب کرده و از آن به عنوان فونداسیون استفاده نمایید.

محصولات مراقبت از مو:

• شانه یا برس
• شامپو خشک
• شامپو
• حالت دهنده
هنگامی که چمدان تان را می بندید، مقصد و مدت زمان سفرتان را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر برای تعطیلات آخر هفته به خارج از شهر می روید، یک شامپوی مسافرتی کارتان را راه می اندازد. اما اگر سفری طولانی در پیش دارید، هم به شامپو و هم به حالت دهنده احتیاجخواهید داشت.

محصولات مراقبت از پوست:

• مرطوب کننده
• کرم ضد آفتاب صورت
• دستمال مرطوب پاک کننده آرایش
• پاک کننده
• تونر
دستمال های مرطوب پاک کننده آرایش بهترین گزینه برای این کار نمی باشند، چون پوست را به صورت سطحی پاک می نمایند. با این حال، برای سفر مناسب اند و به راحتی در کیف های مسافرتی جای می گیرند.

ذیگر محصولات آرایشی بهداشتی:

• کرم ضد آفتاب
• خمیر دندان
• مسواک
• تیغ
• مرطوب کننده
• دئودورانت

Continue Reading

مطالب داغ