Connect with us

تناسب اندام

رژیم غذایی سالم

Published

on

رژیم غذایی سالم، رژیمی می باشد که به حفظ و بهبود سلامت عمومی بدن کمک می‌کند. رژیم غذایی سالم مواد مغذی لازم، مایعات کافی، آمینو اسید و اسیدهای چرب لازم، ویتامین ها و مواد معدنی کافی و همچنین کالری مورد نیاز را برای بدن فراهم آورد. رژیم غذایی سالم نیازهای اساسی بدن را بدون اینکه شما را دچار اضافه وزن و بیماری کند، برای شما فراهم می‌کند. همچنین رژیم غذایی سالم به همراه ورزش می‌تواند خطر ابتلا به بیماریهایی از جمله چاقی، بیماریهای قلبی، دیابت نوع ۲، فشارخون بالا و سرطان را در شما کاهش دهد. برخلاف آنچه خیلی از افراد فکر می‌کنند، داشتن رژیم غذایی سالم می‌تواند بسیار ساده و آسان باشد.

پایه و اساس رژیم غذایی سالم

رژیمی شامل مواد غذایی نشاسته‌ دار همانند سیب زمینی، برنج و ماکارونی بعلاوه میزان زیادی از انواع میوه و سبزیجات و به‌همراه مقداری مواد مغذی پروتئین دار همچون گوشت، ماهی و همچنین کمی لبنیات، بعلاوه مقدار کمی چربی، نمک و شکر تمام مواد مغذی‌ای که بدن شما به آن احتیاج دارد را تامین می‌ نماید.
هنگامی که بحث رژیم غذایی سالم در میان است، تعادل کلید اصلی دسترسی به آن می‌باشد. تعادل به معنی خوردن طیف گسترده‌ای از مواد غذایی در اندازه مناسب و مصرف مقدار صحیح از خوردنی‌ها و نوشیدنی ها که به شما در رسیدن به بدنی سالم و حفظ سلامت آن، کمک می‌نماید.دقت کنید که زمانیکه بحث پرخوری و اضافه وزن درمیان است، مقصر فقط غذاها نیستند، بعضی از نوشیدنی ها هم می‌توانند به اندازه غذا چاق کننده باشند.

گروهها و مواد غذایی تشکیل دهنده رژیم غذایی سالم

همه مواد غذایی که ما مصرف می‌کنیم را می‌توان به پنج دسته تقسیم کرد، برای داشتن رژیم غذایی سالم، سعی به انتخاب طیف متنوعی از غذاها از ۴ گروه اول کنید.
-گوشت، ماهی، تخم مرغ و حبوبات.
-شیر و لبنیات.
-غذاهای حاوی شکر و چربی.
-میوه و سبزیجات.
-موادغذایی نشاسته دار، همچون نان، برنج، سیب‌ زمینی و ماکارونی. تا آنجا که می‌توانید از غلات کامل استفاده نمایید و سیب زمینی را برای جذب فیبر بیشتر با پوست میل نمایید.
معمولا افراد مقدار زیادی کالری، چربی، شکر و نمک مصرف کرده و میزان کمی سبزی و میوه و فیبر می‌خورند. هرچند وجود چربی و قند برای تامین انرژی در بدن حیاطی می باشد، اما برای تامین آن نیازی به مصرف خوردنی ها و نوشیدنی های پر از چربی و قند نیست.

گروه هایی که سازنده یک رژیم غذایی سالم است

میوه‌ها و سبزیجات:

میوه‌ها و سبزیجات منابع حیاتی ویتامین و موادمعدنی می باشند. توصیه شده که افراد در روز پنج وعده میوه و سبزی مصرف کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که افرادیکه در روز حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات می‌خورند، خطر بیماریهای قلبی، سکته مغزی و بعضی از انواع سرطان در آنها کاهش پیدا می کند.
خوردن ۵ وعده میوه و سبزی آنطورها هم که فکر می‌کنید سخت نیست، یک سیب، یک موز، یک هلو یا میوه‌هایی در همین سایز یک وعده غذایی میشوند. یک قاچ از هندوانه یا خربزه یک وعده دیگر می باشد. سه قاشق غذاخوری سبزیجات یک وعده دیگر از این پنج وعده را پر می‌کند.

خوراکی‌های نشاسته دار:

این نوع از غذاها باید، یک سوم غذایی که ما می‌خوریم را تشکیل دهد، پس خوراکیهای نشاسته دار جزء مواد اساسی رژیم غذایی سالم ما می باشند.
سیب زمینی یکی از بهترین انتخاب‌ها می باشدو شامل منبعی غنی از فیبر است. تا آنجاییکه ممکن است پوست سیب زمینی را به  دلیل فیبر و ویتامین درون آن نگه‌دارید.
سعی به مصرف غلات کامل یا غلات سبوس دار از جمله برنج قهوه‌ای، ماکارونی سبوس دار و نان سبوس دار نمایید. انواع سبوس دار فیبر و ویتامین بیشتری نسبت به انواع سفید غلات دارند.

گوشت، ماهی، تخم مرغ و حبوبات:

این نوع از خوراکیها منابعی غنی از پروتئین که برای رشد و ترمیم بدن لازم است، می باشند. همچنین این خوراکیها منابع خوبی برای سایر ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند.
گوشت منبعی غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی همچون، روی، ویتامین‌های گروه B و آهن می باشد. سعی کنید برای مصرف گوشت از تکه‌های نازک و کم چربی گوشت قرمز و سفید استفاده کنید و همیشه گوشت را کامل بپزید.
ماهی یکی دیگر از منابع غنی پروتئین محسوب می‌شود و شامل تعداد زیادی ویتامین و مواد معدنی می باشد. ماهی های چرب منبعی غنی از اسید‌های چرب امگا ۳ هستند. سعی کنید در هفته حداقل دو وعده ماهی مصرف کنید.

تخم مرغ، آجیل و دانه‌ها نیز یکی دیگر از منابع غنی پروتئین می‌باشد. آجیل یکی از بهترین جایگزین تنقلات اشباع شده از چربی هستند و سرشار از فیبر می باشند، با اینحال بدلیل میزان بالای چربی آنها، سعی کنید میزان مناسب و کمی آجیل مصرف نمایید.

شیر و لبنیات:

شیر و سایر محصولات لبنی چون ماست و پنیر یکی دیگر از منابع خوب پروتئین و کلسیم می باشند. برای حفظ سلامتی خود سعی کنید از انواع شیر و لبنیات کم چربی استفاده کنید.

چربی و شکر:

در اکثر افراد میزان مصرف چربی و شکر بسیار زیاد است. چربی و شکر هردو منابع تامین انرژی بدن می باشند، اما زمانیکه ما زیاد از آنها استفاده کنیم، باعث جذب انرژی بیشتر از آنچه نیاز داریم شده و در نتیجه چاق می‌شویم. چاقی می‌تواند خطر ابتلای ما به دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی، سکته مغزی و انواع خاصی از سرطان را افزایش دهد.
چربی ها از دو نوع چربی اشباع شده و چربی اشباع نشده تشکیل می‌شوند. چربی های اشباع شده در خوراکیهایی چون، پنیر، سوسیس، کره، کیک، بیسکوئیت و شیرینی یافت می‌شوند. این نوع چربی می‌تواند سبب افزایش کلسترول خون شده و در نتیجه خطر بیماری قلبی را بهمراه داشته باشد. اما چربی های غیر اشباع نشده، چربی هایی هستند که می‌توانندسبب کاهش کلسترول خون شده و اسیدهای چربی را که ما برای حفظ سلامتی بدن به آن احتیاج داریم تامین کنند. ماهی های چرب، آجیل ها و دانه ها، آووکادو، روغن زیتون و روغن سبزیجات منابع این نوع چربی هستند. برای حفظ سلامتیتان تا آنجا که می‌توانید مصرف چربی های اشباع نشده را کاهش داده و بجای آنها از مقادیر کمی چربی اشباع نشده استفاده کنید.شکر عموما بطور طبیعی در غذاها وجود دارد و البته نیازی به کم کردن مصرف این نوع از شکر نیست، بلکه شما باید میزان غذاها و نوشیدنی‌هایی که باشکر درست می‌شوند همانندنوشابه‌ها، کیک، بیسکوییت، شکلات، بستنی و مربا را کاهش داده و کنترل کنید.

رژیم غذایی سالم از نظر سازمان بهداشت جهانی

سازمان بهداشت جهانی (WHO)  پنج نکته زیر را در رابطه با رژیم غذایی اعلام می‌کند:
-مصرف چربی ها را محدود کرده و در هنگام مصرف بجای چربی های اشباع‌شده و ترانس از انواع چربی های اشباع نشده استفاده کنید.
-مصرف قند و شکر را در برنامه غذایی خود محدود کنید.
-میزان نمک و سدیم دریافتی بدنتان را محدود کرده و هنگام مصرف نمک از یددار بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
-تقریبا به اندازه‌ای که بدنتان کالری مصرف می‌کند، کالری و انرژی دریافت نمایید.
-مصرف غذاهای گیاهی، از جمله میوه ها، سبزیجات، حبوبات، غلات سبوس دار و آجیل را افزایش دهید.

رژیم غذای سالم از نظر دانشکده بهداشت عمومی هاروارد

دانشکده بهداشت عمومی هاروارد ۱۰ توصیه زیر را برای داشتن رژیم غذایی سالم می‌ کند:
-یک رژیم غذایی پر فیبر، که شامل غلات کامل، سبزیجات و میوه‌ است، انتخاب نمایید.
-بیشتر میوه و سبزیجات بخورید، هرچه این میوه ها و سبزیجات رنگارنگ‌تر و متنوع تر باشند، بهتر می باشد.
-کلسیم بسیار مهم می باشد، اما شیر بهترین منبع آن نیست. منابع خوب کلسیم شامل، کلم‌ها، بوک چوی، شیر سویای غنی شده، لوبیای پخته و مکمل‌های دارای کلسیم و ویتامین D می باشند.
-بهترین منبع تامین مایعات بدن آب است. از مصرف نوشیدنی‌های شکردار و نوشابه‌ها خودداری کرده و مصرف آب میوه و شیر را محدود نمایید. نوشیدنی‌های انرژی زا فقط به افرادیکه ورزش کرده و بدنشان به آن نیاز دارد توصیه می‌شود.
-مصرف نمک را محدود کرده و بجای غذاهای آماده از غذاهای تازه استفاده کنید.
-مصرف روزانه مولتی ویتامین و ویتامین D می تواند مفید باشد.
-ورزش منظم و حفظ تناسب اندام توصیه می‌شود.
-از انواع خوب کربوهیدارت همچون غلات کامل، سبزیجات، میوه‌جات و حبوبات استفاده نمایید وهمچنین از مصرف نان سفید، برنج سفید، شیرینی و نوشابه های شکردار خودداری کنید.
-برای دریافت پروتئین کافی از منابعی چون ماهی، ماکیان، آجیل و حبوبات استفاده کنید و سعی به اجتناب از گوشت قرمز کنید.
-غذاهایی که دارای چربی سالم می باشند، همچون روغن‌های گیاهی، آجیل و ماهی را انتخاب کنید و مصرف چربی های ترانس و اشباع‌شده را کاهش دهید.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Business

چجوری میتونم مدل بشم ؟

Published

on

 چجوری میتونم مدل بشم ؟

[tps_header]

چجوری میتونم مدل بشم ؟ شاید با ترویج فضاهای مجازی در سالهای اخیر افراد زیادی از سنین کودکی تا میانسالی علاقه مند به مد ، فشن و مدلینگ یا همان مدل شدن شده اند . امروزه در ایران بحث مدلینگ یا مدل شدن به دغدغه ای مهم تبدیل شده و تقریبا سوال خیلی از افراد از من اینه که میتونه مدل باشه؟ یا چه کارایی باید انجام بدیم تا به یک مدل تبدیل شیم؟ دوره آموزش مدل شدن وجود داره؟ چجوری میتونم مدل بشم ؟ و مسايلی ازین دست.

برای علاقه مندان به حوزه مدلینگ و فشن میخواهم در این مطلب مواردی رو بیان کنم تا شاید با روشن شدن برخی از مفاهیم و معنای واقعی مدل، کمکی کرده باشم. 

[/tps_header]

 

چجوری میتونم مدل بشم ؟

 

 

 

مجبورم به دلیل استفاده های ابزاری برخی از افراد به بهانه فعالیت در حوزه مدلینگ، مطالبی را خیلی شفاف و بی پرده بیان کنم. و پیشاپیش این رو هم بگم که اصلا قصد اهانت به افرادی که دلسوزانه برای این فرهنگ تلاش میکنند رو ندارم.

[tps_title]

   • در ابتدا باید مسأله رو بگم (که داخل خیلی از سمینارها و دوره های آموزشی هم بیان کردم) مدلینگ به معنای مدلی کردن می باشد و رسمأ مبحثی در عکاسی با نام مدلینگ و یا مدلینگ فتوگرافی معنا نداره و عکاسی مدلینگ از پایه من درآوردیه!!!

[/tps_title]

  • سوء تفاهم بسیار بزرگ اینه که فرضأ در جمع دوستان یا آشنایان و مخصوصأ در فصاهای مجازی مثل اینستاگرام بهم گفته شد “واوو عشقم تو چقدر خوشگلی” لزومأ به این معنا نیست که میتونم مدل بشم ! فقط زیبایی دلیل بر این نمیشه که من توانایی یا قابلیت های مدلینگ رو داشته باشم. چجوری میتونم مدل بشم ؟

  • مدلینگ یک شغل بسیار بسیار جدی و یک کار مثل تراشکاری و یا جوشکاری و یا هر کاردیگه ایست. منظورم اینه که باید براش تلاش کرد و خیلی چیزارو تجربه کرد و این شدنی نیست که یک شبه مدل بشیم. همین دیدگاه یه شبه ره صد ساله رفتن متاسفانه شرایط رو برای سوءاستفاده برخی ها از جوانان مخصوصا دختران جوان و بسیاری از روابط نامشروع و کثیف شده که نگاه جامعه به این صنعت جهانی را منفی کرده است این در شرایطیه که قطعأ استانداردهای سفت و سختی برای مدلینگ موجوده.

[tps_footer]

   • اکیدأ عرض میکنم که با تحقیق و جستجوی فراوان در دوره های مد و فشن شرکت کنید . چون در کشور ایران که زیرساخت برای مدلینگ حرفه ای موجود نیست باید حواستان باشد تا چه کسی میخواهد چه چیزی را بیاموزد؟!! بسیاری ازین کلاس ها بجز هدر دادن پول و وقتتون و سوءاستفاده از شما به بهانه آینده ای درخشان و خراب کردن ذهنیت شما درباره مد و فشن نتیجه ای براتون نخواهد داشت. پس چجوری میتونم مدل بشم ؟

[/tps_footer]

 • اگر پیشنهاد کاری به شما داده شد و وعده داد که میتونید تبدیل به یک سوپرمدل شوید و تنها چیزی که کم دارید شهرته و برای رسیدن به اون شهرت فقط کافیه 4-5 میلیون خرج کنید تا در داخل فلان مجله دیده شوید، تنها توصیه دوستانه من به شما اینه که تا به امروز هیچ کسی با پول بیشتر ازین مبالع و یا چاپ عکسی در یکی دو مجله ، مدل هم نشده چه برسه به سوپر مدل !!!!!!
 • مطمین باشید برای استارت و ورود به دنیای مد و فشن و مثلا آغار کار با یک برند پوشاک بانوان نیازمند یک بوک حرفه ای هستید و این شاید فقط برای این موضوع و در صورت تمایل داشتن برای تهیه یک بوک حرفه ای باید پول بدید و کارهایی که رایگان با آتلیه ها به عنوان مدل انجام دادید اصولا مناسب بوک نیستند.

در پایان تکرار میکنم مدلینگ یک صنعت و حرفه است و اگر میخوای جواب چجوری میتونم مدل بشم ؟ رو پیدا کنی باید بها و سختی های فراوانی رو البته در کنار یک راهنمای حرفه ای بپردازی.

چجوری میتونم مدل بشم ؟ شاید با ترویج فضاهای مجازی در سالهای اخیر افراد زیادی از سنین کودکی تا میانسالی علاقه مند به مد ، فشن و مدلینگ یا همان مدل شدن شده اند . امروزه در ایران بحث مدلینگ یا مدل شدن به دغدغه ای مهم تبدیل شده و تقریبا سوال خیلی از افراد از من اینه که میتونه مدل باشه؟ یا چه کارایی باید انجام بدیم تا به یک مدل تبدیل شیم؟ دوره آموزش مدل شدن وجود داره؟ چجوری میتونم مدل بشم ؟ و مسايلی ازین دست

ولی اگر می خواهید برای سرگرمی و بیشتر دیده شدن وارد مدلینگ شوید مطمئن باشید با مراجعه به اولین آتلیه یا سالن زیبایی استارت کار خود را می زنید البته اوایلش به شکل رایگان

Continue Reading

Business

شرایط مدل شدن در ایران

Published

on

یونیک بودن و جذابیت چهره از لحاظ ظاهری، بسیار مهمتر از زیبایی صرف در مدلینگ است .

[tps_title]مسلما شرایط مدل شدن در ایران و جهان وجود دارد که در زیر باهم مرور میکنیم :[/tps_title]

17-18 سالگی تا 30 سالگی بهترین دوران یک مدل است، البته در ایران مواردی داریم که در سن 40 سالگی هم مشغول به مدلینگ هستند اونم با اعتماد به نفس بسیار !!!

از نظر فیزیکی و ظاهری برای خانمها مهمترین نکته خود طبیعیه شماست. بدون جراحی های زیبایی و ازون بدتر تزریق های ژل در قسمت های مختلف بدن . اینکارا نه تنها باعث میشن جذابیت طبیعیتون رو  از بین بروند بلکه قطعا دیگر فرصت مدل شدن حرفه ای رو ازخودتون سلب می کنید.

درباره آقایان کوردی که در ایران متاسفانه زیاد به چشم میخورد زیاده روی در رشته بدنسازی و بیش از اندازه بزرگ کردن اعصای بدنشان هست. اینکار فقط منجر به خراب کردن فرم بدنشون میشه . این رو قطعأ بدونید که بهترین فرم بدن، فرم متعادله که در هیچ قسمتی از بدن زیاده روی نشده باشه.

برای استفاده از مدل ها در  “کَت واک” ها نیاز به افراد بسیار لاغر داریم.کلأ از لحاظ فیزیکی موارد متنوعی وجود داره و خصوصیات جسمانی با توجه به نوع استفاده ای که از مدل قراره صورت بگیره متفاوته. و این یعنی یک مدل برای هر پروژه ای مناسب نیست.

[tps_footer]با توجه به شرایط مدل شدن در ایران قد برای خانم ها معمولا از 165 تا 180 و برای آقایون از 175 تا 185 هست.[/tps_footer]

 

شرایط مدل شدن در ایران

شرایطی که گفتیم وحی منزل نیست و حتی من فکر می کنم نوع شرایط زیستی و اجتماعی و ژنتیکی هر منطقه میتونه این استانداردهارو تغییر بده . به همین خاطر در ایران و با توجه به ژن ایرانی شرایط قد هم میتونه فرق کنه . نکته مهم اینه که قد بلند همیشه ملاکی برای بهتر بودن مدل نمیتواند باشد، بلکه مهم متناسب بودن اندازه های پایین تنه و بالا تنه فرد می باشد.

همیشه مطمین یاشید استثناء هایی هم برای موارد فوق هست، رده سنی که درباره اش گفتیم بهترین زمان برای مدلینگه ولی استثنا هم وجود داره که برخی از سوپرمدل های جهانی تا سنین بالاتر هم مدل بودن و موارد خاص بسیار دیگه با کمی جست و جو موارد زیادی رو پیدا خواهید کرد.

اگر شما هم برای شرایط مدل شدن در ایران اطلاعات بیشتری دارید یا در این زمینه سوالی دارید، در پایین این صفحه منتظرتون هستم

مدلینگ در ایران پتانسیل بسیاری دارد. مانند اجرای شوهای مد لایو در کشورهای اسلامی، در توسعه فرهنگ و هنر ایرانی-اسلامی می تواند موثر باشد چونکه طراحان مد و لباس در کشورهای همسایه و اسلامی با مسائل یکسان فرهنگی-مذهبی دست و پنجه نرم می کنند.

Continue Reading

پوشاک بانوان

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس

Published

on

مد و فشن

 

[tps_header]

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس

صنعت مد و فشن همیشه وابسته به مدل های جذاب با استایلی منحصر به فرد بوده.  یکی از موفق ترین افراد در این عرصه، که هم اکنون نیز با کمپانی های بزرگ و برندهای معروف همکاری می کند، کارمن دلورفیس می باشد. اگر شما هم دنبال کننده مطالب مد و فشن باشید حتما نام او را شنیده و یا فشن ویک های او را مشاهده کرده اید.

در این مقاله می خواهیم با این مدل معروف و فعال مد و فشن بیشتر آشنا شویم 

کارمن دلورفیس در یک خانواده چندملیتی به دنیا آمد. پدرش ایتالیایی و مادر او مجارستانی هستند. او در آمریکای شمالی ، یعنی مرکز دنیای فشن و مد متولد شد و همین باعث شد که از کودکی با این صنعت درگیر شود.

[/tps_header]

او در خانواده ای فقیر متولد شد و تغذیه نامناسب باعث شد که اندامش بسیار لاغر باشد، البته این ویژگی موجب شد که سریعتر و راحت تر پا به عرصه مدلینگ بگذارد اما بعضی اوقات هم لباس ها به آن شکلی که باید بر تن او نمی نشستند و تصویر برداران و عکاسان مجبور بودند که از پشت سنجاقی به لباس بزنند و یا برخی از قسمت های بدن مانند سینه و کمر را با دستمال یا پنبه پر تر کنند

پدرخوانده او در سال ۱۹۴۶ تلاش بسیاری کرد تا موفق شد او را با مجله ای معروف آشنا سازد، سرانجام او اولین قراردادش را در ۱۵سن سالگی با همان مجموعه به ازای ساعتی ۷ دلار، امضا کند. البته پیشرفت او به میزانی چشمگیر بود که چند سال بعد درآمدش چند برابر شد. قامت بلند کارمن و موهای نقره ای رنگش از موثرترین دلایل موفقیت او بود. مدلینگ برای عکاسان مشهور حوزه تبلیغات مانند ملوین سوکولسکی، عاملی بود که باعث معروفیت و شهرت زیاد او شد..

 

 

 

[tps_title]دوران طلایی مدلینگ برای کارمن در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی بود که وی برای برندهای معروف در حوزه استایل و مد مثل موسسه تبلیغات فورد فعالیت می کرد.[/tps_title]

 

 

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell'Orefice

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell’Orefice

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell'Orefice

[tps_footer]مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell’Orefice

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell'Orefice

مد و فشن | پیرترین مدل جهان | کارمن دلورفیس Carmen Dell’Orefice

کارمن در طول زندگیش سه مرتبه ازدواج کرد. او خودش را انسانی رمانتیک واحساساتی می داند است. نخستین ازدواجش در ۱۶ سالگی با شخصی به اسم بیل مایلز بود، که حاصلش یک فرزند دختر و سپس طلاق از وی بود. شوهر اولش از کارمن فقط سوء استفاده مالی زیادی می کرد اما در واقع عاشق زن دیگری بود. او ۲۶ سال از کارمن بزرگتر بود. ازدواج بعدش با ریچارد هیمن بود که در عرصه مدلینگ از عکاسان معروف بود. این بار هم زندگیه مشترک آنها زیاد طولانی نشد.

آن موقع کارمن قصد داشت که دور شود از صنعت مد و فشن ، برای همین همسر دومش او را ترک کرد. معماری جوان به اسم ریچارد کاپلان سومین ازدواج کارمن بود که ده سال در کنار همدیگر بودند. چهارمین بار او می خواست با دیوید ساسکایند ازدواج کند ولی پیش از فرا رسیدن مراسم ازدواجشان، دیوید فوت کرد.

خوشبختانه کارمن دیگر هوس ازدواج به سرش نزد !!!

دانشگاه هنر لندن سال ۲۰۱۱ به کارمن دکترای افتخاری برای ۵۰ سال حصور فعال در حوزه مد، تأثیرگذار بودن او در این حوزه و پرورش افرادی موفق برای مد و فشن، اهدا کرد. این دانشگاه بعداز آن نمایشگاهی از آرشیو طرح ها وعکس های او راه انداخت که بسیار از آن استقبال شد.

راه اندازی فروشگاه «پالاسیو دی هیررو پولانکو» از جدیدترین فعالیت های کارمن در سال ۲۰۱۵ در زمینه پوشاک بانوان است.

[/tps_footer]

 

برندهای لاکچری دنیای فشن و مد در این فروشگاه به فروش می رسد و برای برندهای لاکچری مثل لوییس ویتون یک نمایشگاه دائمی است.

 

 

کارمن که هم اکنون در ۸۵ سالگی به سر می برد در نیویورک به  پرورش افراد فعال و طراحی لباس در دنیای مد مشغول می باشد. کارمن دلورفیس هم اکنون به عنوان یک مدل در حوزه البسه و زیورآلات کهنسالان مشغول است.

 • در اکتبر سال ۲۰۱2، لیستی از پردرآمدترین مدل های جهان توسط مجله فربس تهیه شد که در آن کارمن دلورفیس سومین مدل پردرآمد در دنیا بود.
 • در سال ۲۰۱۴ هم کارمن دلورفیس مقام سوم را از بین ۱۰ مدل برتر که مجله ی وُگ گردآوری کرده بود، به دست آورد.

 

Continue Reading

مطالب داغ